درباره دکتر مرتضوی

درباره دکتر مرتضوی

دکتر مرتضوی، متخصص جراحی مغز و اعصاب، فوق تخصص قاعده جمجمه و عروق مغز، و مدیر و موسس کلینیک جامع مغز و اعصاب مرتضوی در ایران و آمریکا هستند که علاوه بر تدریس و پژوهش در این زمینه، تومورهای پیچیده و ضایعات عروقی مغز و نخاع را نیز جراحی و درمان می‌کنند.
ایشان پس از گذراندن تحصیلات متوسطه در دبیرستان البرز تهران، به تحصیل پزشکی، تخصص ارتوپدی و فوق تخصص ستون فقرات در دانشگاه Karolinska در استکهلم سوئد پرداخته، و سپس برای کسب تخصص در جراحی مغز و اعصاب به دانشگاه آلاباما در بیرمنگهام آمریکا رفته و زیر نظر اساتیدی چون Mark Hadley، James Markert، Winfield Fisher و Shane Tubbs به تحصیل پرداخته، و در این دوره جوایز متعددی از جمله جایزه تحقیقاتی Richard Morawetz  و Beverley Walters را دریافت کرده‌اند. ایشان، دوره فلوشیپ تحقیقاتی پسا دکتری در ترومای و بازسازی عصبی را در Barrow Neurological Institute  زیر نظر Nicholas Theodore و Robert Spetzler گذراندند و موفق به کسب جایزه سالانه نخاع انجمن جراحان مغز و اعصاب آمریکا نیز شدند. پس از آن نیز دو فلوشیپ بالینی در رشته جراحی قاعده جمجمه و عروق مغزی را زیر نظر پیشگامان مشهور جهانی جراحی مغز و اعصاب همچون Takanori Fukushima  در ژاپن و Laligam Sekhar  در دانشگاه واشنگتن در سیاتل آمریکا گذراندند. 
دکتر مرتضوی به پیشرفت رشته جراحی مغز و اعصاب علاقه بسیاری دارند، و در همین راستا تاکنون از ایشان بیش از ۱۰۰ مقاله علمی در مجلات معتبر جراحی مغز و اعصاب منتشر شده، در نگارش چندین کتاب در این زمینه همکاری داشته‌اند، و عضو تحریریه چندین مجله علمی معتبر نیز هستند. ایشان در راستای انتقال دانش و مهارت خود به سایرین، راهنمای بسیاری از دانشجویان و پزشکان جراحی مغز و اعصاب در ایران و آمریکا نیز بوده‌اند. 
ایشان که پیش از این در آمریکا به درمان و جراحی بیماران پرداخته و در همین راستا عضوی از نهادها و سازمان‌های تخصصی در زمینه مغز و اعصاب همچون کنگره جراحان مغز و اعصاب آمریکا (CNS)، انجمن پزشکی آمریکا (AMA)، انجمن جراحان مغز و اعصاب کالیفرنیا (CANS)، انجمن جراحی مغز و اعصاب غرب آمریکا (WNS)، انجمن جراحان مغز و اعصاب آمریکا (AANS)، انجمن قاعده جمجمه آمریکای شمالی (NASBS)، کالج بین المللی جراحان آمریکا (ICS)، انجمن نقشه برداری و درمان مغز (SBMT)، و انجمن جراحی قاعده جمجمه مجید سمیعی(MASSIN) بودند، در زمستان سال ۱۴۰۰ با تاسیس کلینیک جامع مغز و اعصاب مرتضوی در میهن خود، بر آن شدند تا دانش روز دنیا در این زمینه را در دسترس هموطنان خویش قرار داده، و در ایران به آموزش نسل نوی پزشکان و درمان بیماران بپردازند.
دکتر مرتضوی به عنوان یک پزشک همواره تلاش می‌کند تا به نیازهای بیماران خود گوش دهد، روش‌های جراحی را به شیوه‌ای مناسب برای آنها توضیح دهد، زمان مورد نیاز را برای پاسخگویی به بیماران صرف کند، و در طول دوره درمان ارتباط مستمر خود با بیمار را حفظ کند. در واقع دستاوردهای پی‌در‌پی دکتر مرتضوی در زمینه جراحی مغز و اعصاب مرهون همین دلسوزی، تخصص فنی و فداکاری خالصانه ایشان برای بهبود بیماران‌شان است.

تگ ها: صرع ، گلیوبلاستوما ، سیرنگومیلیا ، کرانیوفارنژیوم ، پلاسماسیتوما ، آستروسیتوما ، هیدروسفالی ، همانژیوبلاستوم ، استزیونوروبلاستوما ، پینئوسیتوما ، گانگلیوگلیوما ، اپیدرموئید ، ژرمینوما ، پینئوبلاستوما ، کوردوما ، خونریزی مغزی ، مننژیوم ، سکته مغزی ، ضربه مغزی ، شکستگی جمجمه ، آپوپلکسی هیپوفیز ، کیست راتکه ، تومور درموئید ، آناتومی سیستم عصبی مرکزی ، تومور گلیوما عصب بینایی ، فشار خوش‌خیم بالای مغز ، سندرم تونل رادیال ، سندرم کلیپر فیل ، آسیب اعصاب محیطی ، تومور تراژمینال شوانوما ، تومورهای حفره پشتی ، تومور شوانومای دهلیزی ، تومورهای قاعده جمجمه ، زخم‌های گلوله جمجمه ، اسپاسم همی فاسیال ، تومور نوروم آکوستیک ، تومور مغزی گلیوما ، اختلالات حرکتی ، آسیب‌های گردن ، تومور متاستاتیک ، تومور پینه آل ،
دریافت نوبت