استزیونوروبلاستوما

تومور

تومور استزیونوروبلاستوما

تومور استزیونوروبلاستوما، توموری بدخیم است؛ که از دور عصب بویایی رشد می‌کند و در قاعده جمجمه قرار دارد. این تومور باعث از بین رفتن حس بویایی و چشایی بیمار می‌شود. زمانی که تومور استزیونوروبلاستوما بزرگ شود، به قسمت جلویی مغز فشار وارد می‌شود و منجر به تغییرات شخصیتی در افراد می‌شود. این تومور به مغز، سینوس‌ها و چشم‌ها فشار می‌آورد. در صورت تشخیص تومور استزیونوروبلاستوما روش‌های درمانی، به سایز این تومور و مقدار حرکت آن به سمت لایه‌های مختلف بستگی دارد. درمان تومور استزیونوروبلاستوما با جراحی ممکن می‌شود؛ سپس با توجه به نوع تومور، ممکن است برای جراحی تومور استزیونوروبلاستوما اشعه درمانی و شیمی درمانی نیز لازم باشند.

نوع سرطان نادر است که در قسمت بالایی حفره بینی شروع می شود.

تومور
بیشتر
برای کلمه استزیونوروبلاستوما هیچ نتیجه ای پیدا نشد.

دیگر بخش های سایت

question bar question icon
دکتر مرتضوی

متخصص جراحی مغز و اعصاب
question icon
ارسال

مشاهده همه

آیا امکان ارسال آنلاین مدارک بیمار جهت بررسی امکان جراحی وجود دارد؟
بله، می‌توانید با ارسال مدارک پزشکی همچون اسکن، MRI و... و شرح مختصری از وضعیت بیماری وی به شماره واتس‌اپ ۰۹۹۱۸۴۰۰۰۸۴ نظر پزشکان و جراحان فوق تخصص را جهت امکان جراحی جویا شوید. 
question icon
در کلینیک مرتضوی چه بیماری‌هایی پذیرش و درمان می‌شوند؟
کلیه بیماری‌های مغز و اعصاب و ستون فقرات که در بخش خدمات کلینیک این وبسایت به آن اشاره شده است در این مجموعه قابل پذیرش، جراحی و درمان هستند. جراحی تومورهای مغز و اعصاب و ستون فقرات، آنوریسم، AVM، ناهنجاری غار، بیماری مویامویا، نورالژی عصب سه قلو و... برخی از این موارد هستند.
question icon
دریافت نوبت